Reference

 Pokud neuvádím jména ani příjmení svých dětských klientů a jejich rodičů k referencím, je to z důvodu citlivosti osobních údajů.

Petr Novák, pedagog, syn Šimon (13 let)

"Se synem jsme vyhledali paní Véle na doporučení, protože jsme měli podezření na vážné psychické problémy. Paní Véle si syna získala hned při další návštěvě a správnou diagnózou určila postup "léčby". Při každé návštěvě, na kterou se syn už těšil, jsme viděli zlepšení a pokaždé jsme odcházeli i s doporučením dalšího postupu. Za naší rodinu mohu pouze chválit! Pokud máte podezření, nebo dokonce strach, co se děje s vaším dítětem, opravdu neváhejte navštívit paní Véle! Vřelým a velmi přátelským způsobem umí s dětmi zázraky! Děkujeme."

rodina Krupičkových, Eliška (8 - 13 let)


Díky třídní učitelce, zkušené pedagožce Mgr. Horákové byla ve Speciálním pedagogickém centru v Liberci, Elišce určena diagnóza , lehká vývojová dysfázie. Tou dobou už Eliška začala mít problémy se soustředěním, kontakty se spolužáky se zhoršovaly, byla vztahovačná, těžko rozlišovala v běžném hovoru např. dobře míněnou radu, v podstatě okamžitě se stavěla do opozice, jakoby to brala jako útok na její osobu, její sebevědomí padalo do záporných hodnot. Doma se neustále opakovaly konflikty s o dva roky mladší sestrou, jako rodiče jsme nebyli schopni je rozumově a spravedlivě řešit. Co zohlednit, spravedlnost, nebo Elišky nevyzrálé sociální cítění? Naštěstí ta nejdůležitější pomoc už začínala mít reálnou podobu v osobě Mgr. Evy Véle, psycholožky a odborníka nejen dětských duší. S paní psycholožkou, Eliška strávila necelých sedm let, zpočátku jednou týdně. Dechová cvičení, malování obrázků, řešení konfliktních situací a spousta dalších, laicky řečeno procesů, které Elišku pomalu dovedly k sebevědomé, nekonfliktní a pohodové osůbce. Na konci každého pololetí jsme si s paní psycholožkou sedli ke konzultaci, bylo nám vysvětleno jak sezení probíhají a Eliščiny výsledky a pokroky. V kontaktu jsme byli po celý rok a to nejen školní, bylo možno kdykoliv zavolat a probrat jakýkoliv problém. Za všechen čas, lidský i odborný přístup, děkuje Eliška, sestra Verča a rodiče.

Kamila Šefrová

sociální pracovnice

"Cítím se dobře Evi. Přála jsem si večer, kdy se uvolním a budu ve společnosti podobně naladěných lidí a to se mi splnilo. Veliký bonus byl pohled na laskavost z tolika perspektiv a to, jak se naše prožitky doplňovaly a tvořily téma večera v přímém přenosu. Moc jsem si to užila a témata, která se mi otevřela - tedy zdravá míra sebeprosazení a pozornost věnovaná hranicím, ve kterých se cítím dobře já i mé okolí jsou pro mě cennou živou hrou pro vyjasnění vztahů. Jsem ráda, že seminář vedeš jednoduše s velikou vnímavostí k tomu, co se děje v přítomném okamžiku. Příště zase přijdu ráda."

Lada Capoušková

pedagožka volného času 

"Evi, tvůj seminář byl pro mě velmi obohacující. Velmi citlivě a s velkou trpělivostí jsi jej vedla."

Dalibor Neuwirt

Hudebník/průvodce otvírání hlasu

"Na Evě oceňuji její láskyplný přístup. Moc mě baví terapie s ní, protože mám pocit, že mi doopravdy naslouchá, doopravdy vnímá a krásně pojmenovává to, co se děje, tu realitu. Dává mi čistou formu empatie. Není tvrdá, ani rezolutní. Nenutí mě k žádným rozhodnutím typu, že něco se musí nějak udělat. Spíše mě vede do sebe a do klidu, do meditace a sebevyjádření tělem, což jsou obzvláště pro mě ozdravné způsoby, jak se vyrovnávat s tím, co zrovna prožívám."

Audio sdílení žen, které prošly cyklus Moudrost těla v pohybu, kterým provázím.